“E gjeti sërish golin pas 638 ditësh, futje nga krahu si sulmues”; vlerësimet e medias italiane për Hysajn

29 Maj 2023
13:58
Alfred Lleshi
back button

Ai zhbllokoi rezultatin ndaj Cremonese. Elseid Hysaj shënoi golin e parë për Lazion, në fitoren e fundit të bardhekaltërve në Serie A. “Goli shpërblen paraqitjet e tij të fundit, – komentoi “Gazzetta dello Sport”. – Hysaj nuk kishte festuar prej 638 ditësh”. “Hyrje dhe saktësi nga krahu si sulmues”, – shkruan “Tuttosport”.

Kjo është analiza e performancës së shqiptarit nga “Corriere dello Sport”: “Gjuajtja e tij pas 4 minutash ndezi ​​zhurmën e ‘Olimpico’. Ai nuk kishte shënuar prej 638 ditësh”.

“Përpara tij është Zaccagni, – raporton TMW. – Duke vepruar me këmbën e dobët (jo atë natyrale), prisni që ai të shtyjë pak. Në vend të kësaj është ai që zhbllokoi ndeshjen pas një zbritjeje të madhe”.

Vlerësimet e mediave për Hysajn
TuttoMercatoWeb.com: 7
“Gazzetta dello Sport”: 6.5
“Tuttosport”: 7
“Corriere dello Sport”: 6.5
“Il Messaggero”: 6.5
“Lalaziosiamonoi.it”: 7

Vetë Elseid Hysaj, mbrojtësi i Lazios, foli për DAZN në fund të pjesës së parë, kundër Cremonese: “Duhet të vazhdojmë siç bëmë në fillim, u dorëzuam pak pas golit. Duhet të kemi ritmin e minutave të para, sepse Cremonese është një ekip i mirë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit