“E godita me shufër hekuri sepse nuk duhet të luante Champions” | Del plazi djallëzor famëkeq ndaj lojtares së PSG

29 Shtator 2022
18:06
Telesport
back button

Tashmë e vërteta për sulmin e eg*ër që jo vetëm që mund t’i jepte fund karrierës së Kheira Hamraoui-t, por edhe ta zhvlerësonte atë përgjithmonë, po shfaqet në të gjitha detajet e saj të tmerr*shme. Drejtuesi dhe përgjegjësit për atë që ndodhi atë mbrëmje në fillim të nëntorit të vitit të kaluar pranë Parisit dalin hapur!

Ajo që sajoi planin për t’i shkaterruar karrieren lojtares se PSG-në dhe te kombëtares franceze ishte shoqja e klubit Aminata Diallo, e cila për këtë qëllim punësoi një ekip prej pesë personash. .

Drejtuesi i operacionit dhe autorët e pritës janë vënë para drejtësisë, pas arrestimeve të ditëve të fundit. Në orët e fundit u ndalua edhe njeriu i pestë. Një nga të arrestuarit u rrëzua emotovisht para hetuesve dhe zbuloi te verteten, duke shpjeguar se cili ishte motivi që e shtyu 27-vjeçaren Diallo të zhvillonte një urrejtje kaq të egër ndaj partneres së saj, pesë vjet më të madhe dhe yllit të njohur të përzgjedhjes franceze.

“Dua t’ju them të gjithë të vërtetën … jam i lodhur, dua të jem i sinqertë … Unë kam qenë ai që solla shufrën e hekurit dhe isha unë që godita Kheira Hamraoui ndërsa bashkëpunëtori im bënte sikur po mbante Aminata Diallo.

I dhashë dy goditje në këmbë”, ka rrëfyer një 19-vjeçar i cili ishte pjesë e komandos së vrasësve që ndaluan makinën që solli në shtëpi dy futbollistët pas një darke me të gjithë ekipin. Dhjetë muaj pas fillimit të hetimeve, i riu dha një kontribut vendimtar në përcaktimin e saktë të kontekstit real në të cilin u pjekur prita.

Sa i përket motivit, “Mendoj se ishte për një ndeshje”, vrasësi vendosi në procesverbal. “Aminata donte të luante – shpjegoi ai – por ajo nuk ishte zgjedhur, kështu që Kheira Hamraoui duhej të lëndohej në mënyrë që të mos luante”. Ndeshja në fjalë është ndeshja e Champions League në Parco dei Principi kundër Real Madridit, e cila më pas u luajt më 9 nëntor, pesë ditë pas pritës.

PSG fitoi 4-0 dhe Aminata Diallo ishte e pranishme në njëmbëdhjetëshen e parë, ndërsa Hamraoui, një mesfushor si ajo dhe një konkurrent i drejtpërdrejtë për një vend në ekip, po trajtonte dëmtimet e rënda të marra në sulmin brutal.

Nga ana e saj, megjithë një kornizë kaq të rëndë provash (ka edhe mesazhe WhatsApp dhe përgjime mjedisore), Diallo – e paditur dhe e liruar nën kontrollin gjyqësor – deri më tani ka mohuar me vendosmëri se ka urdhëruar operacionin kundër shokut të saj të skuadrës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit