E KONFIRMUAR: E ardhmja e Bale, agjenti i tij zbardh bisedimet

15 Shtator 2020
21:39
Eraldo Harlicaj

Agjenti i Gareth Bale, Jonathan Barnett, nuk ka qëndruar i heshtur pas lajmeve të fundit që e lidhin sulmuesin e tij me një kalim te Tottenhami. Uellsiani është lojtari më i përfolur i momentit, pasi me shumë gjasa do të ndryshojë skuadër.

Ne jemi në bisedime… Është aty ku ai dëshiron të jetë. Bale e do ende Tottenhami“, – tha agjenti i tij për BBC. Mjafton kaq për të vërtetuar se diçka po zihet.

31-vjeçari nuk po stërvitet me grupin. Sinjal i qartë se mund të largohet dhe nuk do t’u bashkohet më madrilenëve. Bale ka krisje të thella me trajnerin e tij, Zinedine Zidane.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit