E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

22 Janar 2021
22:29
Telesport

Pas një ndjekje gjashtë-mujore, më në fund është kryer për kthimin e Stephan El Shaarawy në Romë: përpjekja për ta sjellë Faraonin përsëri verdhekuq kishte qenë tashmë një hap larg përfundimit verën e kaluar, përpara se të prishte gjithçka me kërkesat shumë të rënda Shanghai Shenhua.

Në këtë merkato të janarit është gjetur zgjidhja, me El Shaarawy që ka zgjidhur kontratën e tij me klubin kinez dhe për këtë arsye do të transferohet në Romë falas.

<> at Centro Tecnico Federale di Coverciano on November 13, 2020 in Florence, Italy.

Stephan El Shaarawy është tashmë në Romë dhe sot ai iu nënshtrua të gjitha testimeve të nevojshme për të shmangur përhapjen e Covid-19.

Nëse tamponët japin dritën jeshile, sulmuesi i ekipit kombëtar do t’i nënshtrohet ekzaminimeve të zakonshme mjekësore të shtunën dhe do të nënshkruajë një kontratë dy e gjysmë me klubin verdhekuq.

Goditja e dytë e drejtorit sportiv Tiago Pinto, pra, pas mbylljes deri tani për Bryan Reynolds nga Dallas.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit