E KRYER | Interi siguron talentin shqiptar, detajet! Vidal drejt Turqie?

26 Qershor 2022
22:35
Telesport

Kristjan Asllani e ka mbyllur me Interin, por ende nuk është zyrtarizuar. Mesfushori raportohet se në mesjavë do të kryejë vizitat mjekësore te klubi milanez. Më pas Asllani do të hedhë firmën mbi kontratën që do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor 2027.

Gazzetta dello Sport zbulon edhe detaje të tjera, që lidhen me të ardhurat që Asllani do të ketë tek Interi. Sezonin e parë paga e mesfushorit do të jetë 800 mijë euro dhe do të vijë në rritje nga sezoni në sezon, me të paktën 100 mijë euro plus…

Sakaq, shfaqet nje pretendent i ri evropian për Arturo Vidal. Sipas informacioneve të mbledhura në Kili nga ADN Deportes, pas Flamengo dhe Boca Juniors, përveç Inter Miami të David Beckham, numri aktual 22 zikalter do të kishte marrë një ofertë nga Galatasaray.

Një propozim milioneri – lexojmë në faqen e radios kiliane – në përputhje me rrogën e marrë në Milano. Klubi turk, i cili javët e fundit kishte bërë edhe disa tentativa për Alexis Sanchez-in, di për klauzolën që i lejon Vidalit të çlirohet përballë një marrëveshjeje shkëputjeje mes lojtarit me Interin.

E premte 1 korrik fillon zyrtarisht sesioni i tregut të transferimeve verore dhe sezoni i parë i Monzas në A. Siç raportohet sot nga La Gazzetta dello Sport, për atë datë në skuadër sigurisht që do të jetë Andrea Ranocchia dhe do të jetë gjithashtu Alessio Cragno që do të mbështesë vizitat mjekësore të nesërme.

Nesër pritet edhe përgjigja e Stefano Sensit, ndërsa Interi dhe Monza tashmë kanë një marrëveshje. E njëjta gjë vlen edhe për Andrea Carboni të Cagliarit për të cilin fjalimi ka nisur prej një jave. Për më tepër, do të jetë e nevojshme të kuptohet zgjedhja e Andrea Pinamonti (Atalanta në pole) dhe rrjedhimisht të kërkohet një rrugë alternative….

Lajme të tjera

Lajmet e fundit