E KRYER | Milani siguron Vlahovicin e ri nga Serbia! Drejtuesit nxituan sepse…

24 Janar 2022
16:45
Telesport

Kontakte të reja në mëngjes mes Milanit, Crvena Zvezda dhe agjentëve të Marko Lazetic, qendërsulmuesi i ri serb, i konsideruar si një Vlahovic i ardhshem.

Klubet tashmë kishin arritur një marrëveshje parimore të shtunën, edhe nëse kishte një insertim nga një klub evropian që ka marrëdhënie të shkëlqyera me beogradasit. Kështu takimi ishte shtyrë për disa ditë për të kuptuar se cila mund të ishte e ardhmja: e hëna ishte një ditë kyçe dhe ishte, sepse problemet e fundit lidhur me transferimin e tij u zgjidhën.

Nëse nuk ka kthesa të bujshme, Lazetic do të jetë një lojtar i ri i kuqezinjve, duke zënë vendin e Pellegrit,qe u kthye te Monaco dhe mund te huazohet te Torino tani.

Marrëveshje pesëvjeçare.
Lojtari do të nënshkruajë kështu një kontratë të gjatë, për të kuptuar nëse do të ketë një opsion apo nëse ajo do të skadojë drejtpërdrejt më 30 qershor 2027. Duke qenë një anëtar jo anëtar i BE-së, Milan duhej të priste deri në moshën tetëmbëdhjetë vjeç, gjithashtu për të shmangur futje nga ekipe të tjera të interesuara.

Përveç kuqezinjve, ishte edhe Torino që merrej me të, por ai u mposht shumë shpejt pas përfshirjes së Maldinit dhe kompanisë. Pesë milionë euro për Zvezda – plus një përqindje të rishitjes së ardhshme – dhe përfshirje të menjëhershme në ekipin e parë, jo në Primavera.

Ata që e ndjekin në Serbi mendojnë se ai është më i mirë se sulmuesi i Fiorentinës në moshën tetëmbëdhjetëvjeçare, por për të arritur në të njëjtin nivel me Vlahovicin do të duhet kohë, qetësi dhe stërvitje me ekipin e parë. Brenda 48 orëve të ardhshme mund të ketë tashmë nënshkrime dhe një njoftim, për atë që tani do të jetë një lojtar i ri i Milan.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit