E PABESUESHME NË LA LIGA: Atletico priste vërshëllimën finale, Valencia e arrin nga 1-3 në 3-3 (VIDEO)

7 Nëntor 2021
18:38
Telesport

Pasdite çmendurie në “Mestalla” ku Atlético Madrid flak një fitore në kohën shtesë.

Deri në 92′, Colchoneros ishin duke fituar 1-3, më pas ndodhi befasia e madhe dhe dygolëshi i Hugo Duro-s, i hedhur në fushë në minutën e 85-të, tronditi djemtë e Simeones.

Atlético kaloi në epërsi në pjesën e parë falë Suarezit, por autogoli i Savic në minutën e 50-të barazoi rezultatin.

Mes 58 ‘dhe 62’ vijnë dy gola nga Griezmann dhe Vrsaljko që duken vendimtare.

Valencia ka meritën të besojë në të deri në fund dhe të marrë në shtëpi një pikë që bie erë fitoreje.

Kampionët e Spanjës rezultojnë të paaftë për të fituar dy ndeshje radhazi…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit