“E urrej Lazion” Lojtari që Tare e pagoi 11 mln euro dhe dështoi totalisht e lëshon gabimisht gojën (PAMJET)

1 Korrik 2022
18:00
Telesport

Ka mjaftuar një fjali për të shkaktuar bujë mes tifozëve të Lazios. Ai qe e ka thënë ishte Denis Vavro, mbrojtësi sllovak që ka kontratë me bardhekalterit deri më 30 qershor 2024. Por le të shkojmë me radhë. I blerë në verën e vitit 2019 nga Kopenhageni  rreth 11 mln euro, qendërmbrojtësi 26-vjeçar nuk ka shpërthyer asnjëherë në Itali me klubin kapitoline, aq sa ka përfunduar disa herë në merkato.

Në janar të vitit të kaluar, në fakt përfundon sezoni me danezët në huazim me të drejtë shlyerjeje. Klubi e rizbulon këtë lojtar që ndoshta nuk donte kurrë të largohej. Dhe në fakt, qëllimi i Kopenhagës tani është që t’i paguajë Lacios shumën e parashikuar për riblerjen e lojtarit në mënyrë që ta blejë atë përsëri plotësisht.

Një zgjidhje që do të gëzonte edhe vetë lojtarin, i cili tashmë është dhënë pas deklaratave të muajve të fundit që sigurisht nuk i kanë pëlqyer Lacios: “Nuk do të kthehem në Itali – tha ai gjatë një interviste –  Në janar më telefonuan duke më thënë se atje Kanë qenë disa oferta nga Italia, por unë thashë jo, sepse nuk më pëlqen Italia dhe nuk do të qëndroj kurrë në Itali.

“Në fakt, Genoa po ndiqte hapat e tij përpara goditjes përfundimtare të Kopenhagës. Por jo vetëm kaq. Jo i lumtur. Në orët e fundit Vavro ka përfunduar në stuhi për shkak të një fjalie të shqiptuar drejtpërdrejt në Twitch teksa ishte me pushime në një kamping në Sllovaki. I shtrirë rehat nën një tendë, lojtari fjalë për fjalë zemëron tifozët e Lazios.

Bëhet një pyetje shumë e thjeshtë në mënyrë të qartë, pa filtra apo kthesa fjalësh: “Denis, a e urren Lazion? – pyetje së cilës lojtari i përgjigjet menjëherë – Po, sigurisht”. Është e qartë se biancocelestet nuk e kanë marrë shumë mirë daljen e lojtarit, i cili gjithashtu mund të largohej për t’u tërhequr me skuadrën e Sarrit nëse ende nuk ishte zgjidhur çështja e shpengimit.

“Unë jam pozitiv çdo ditë, mendoj se do të bëhem lojtar i Kopenhagës – tha ai për The Transfer Window – Unë mendoj se transferimi do të bëhet këtë javë. Ndoshta e premte ose e shtune. Por nuk jam i sigurt”. Prandaj, lojtari ka në mendje vetëm Kopenhagen dhe është e qartë se marrëdhënia e tij me Lazion tani është edhe më e komprometuar.

Lazio shpreson të mbledhë 5 milionë euro për ta lënë mbrojtësin të largohet përgjithmonë, nga Danimarka ofrojmne 4 milionë euro plus 500 mijë euro bonus dhe 10% për rishitje në të ardhmen që mund të jetë zgjidhja më e mirë për dritën jeshile. Ndërkohë, lojtari sigurisht që nuk donte ta linte të hapur këtë histori duke pasur parasysh fyerjet e shumta sociale që lojtari mori pasi dha atë përgjigje.

Në fakt, ai ka publikuar menjëherë një rrëfim faljeje në llogarinë e tij në Instagram: “Kam bërë një gabim, thashë gjëra që nuk duhet të ishin në gojën time. Më vjen keq. Lazio është një klub i madh, historik. Shumë i madh për një lojtar si unë. “.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit