Ernest Muçi ka një viktimë të preferuar në Europë: Aston Villa e Emery! Shqiptari i realizon sërish (VIDEO)

30 Nëntor 2023
21:54
Telesport
back button

Ernest Muçi ka nje viktime te preferuar ne Kupat e Europes dhe ajo quhet Aston Villa, forca e 4-t ne Premier League kete sezon deri tani dhe qe sivjet eshte nje super skuader dhe e ka treguar edhe ne perballjet e forta ne Angli.

Pas dy golave qe i shenoi skuadres se Emerit ne ndeshjen e pare te luajtur ne Varshave, sulmuesi shqiptar i ka ndeshkuar edhe ne Angli, teksa ne Villa Park ka realizuar me nje harkim te bukur pas nje topi dhurate brenda zone nga mbrojtja angleze.

GOLI I ERNEST MUCIT – VIDEO

Muci deri tani ka shenuar 9 gola kete sezon duke perfshire edhe 2 te tjera ne eliminatoret e Conference League dhe 4 ne kampionat. Nje ecuri e mire per 22 vjecarin qe eshte edhe pjese e Shqiperise se Sylvinhos dhe po kerkon te gjeje me shume hapesira.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit