Euro 2024 | Sllovenia befasohet në fund, dështimi i Milan-it shpëton Serbinë  (Video)

20 Qershor 2024
16:56

Sllovenia ka barazuar 1-1 me Serbinë në ndeshjen e dytë të Grupit C të Euro 2024, grup ku bëjnë pjesë edhe Danimarka me Anglinë, që do të përballen në orën 18.

Pavarësisht rasteve të shumta të krijuara nga të dy skuadrat, pjesa e parë e luajtur në Allianz Arena është mbyllur në barazim pa gola.

Episodi që ka zhbllokuar ndeshjen ka ardhur në minutën e 69-të, kur Karnicnik ka shënuar golin që i ka dhuruar fitoren Sllovenisë.

Slovenia [1] – 0 Serbia – Zan Karnicnik 69‎’‎ – Video

Kur dukej se sllovenët kishin siguruar tri pikët, Serbia ka gjetur golin e barazimit me sulmuesin e Milan-it, Luka Jovic.

Slovenia 1 – [1] Serbia – Luka Jovic 90‎+‎6‎’‎ – Video

Në ndeshjet e treta dhe të fundit të grupit, Sllovenia do të luajë kundër Anglisë, ndërsa Serbia do të përballet me Danimarkën.