F1, super aksident në Çmimin e Madh të Hungarisë (Video)

1 Gusht 2021
15:48
Denis Hakanaj

Çmimi i Madh i Hungarisë ka nisur me një befasi, me katë makina që kanë dalë jashtë garës pas kthesës së parë.

Valtteri Bottas është përplasur me McLaren e Norris, i cili ka përplasur Verstappen.

Ata që kanë shpëtuar, përpara, kanë qenë Hamilton dhe Ocon, ndërsa Leclerc është përplasur nga Stroll, me të dy që kanë përfunduar jashtë garës.

 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit