Figo shpërthen kundër medias që e quan mashtrim dasmën e tij: Gazetë mu*ti

6 Mars 2024
8:30
Alfred Lleshi
back button

Pas karrierës së tij të gjatë në futboll, Luis Figo nuk ka humbur asnjë pikë cilësie për të “dribluar” situata të sikletshme. Portugezi është karakterizuar nga impulsiviteti i tij kur vjen puna për t’iu përgjigjur situatave që nuk i pëlqejnë. Të marten e 5 marsit, ai e ka treguar edhe një herë këtë lloj klasi. “Correio da Manhã” publikoi një raport mbi dasmën e ish-lojtarit portugez.

Në titull, kjo media theksonte se “20 vite më vonë është zbuluar mashtrimi në dasmën e Luis Figos”. Në shkrim theksohet se “personi i sigurisë, i dënuar për vjedhjen e një filmi me imazhe nga një festë e vitit 2001 në Albufeira, dha një identitet të rremë me të cilin u dënua”. Media e sipërpërmendur portugeze e shet këtë lajm si ekskluziv, por Luis Figo nuk duket se është shumë i shqetësuar.

Portugezi ka përdorur llogarinë e tij personale X, dikur Twitter, për t’iu përgjigjur gazetës, madje duke publikuar faqen e plotë në mënyrë që të gjithë ndjekësit ta lexojnë artikullin. Figo ka shkruar si vijon për t’iu referuar këtij lajmi:

“Sot kjo gazetë mu*i publikon një lajm interesant në lidhje me martesën time, të mbajtur më shumë se 20 vite më parë. Thjesht demonstron llojin e informacionit dhe gazetarëve që janë pjesë e këtij mediumi”. Të gjitha këto fjalë i ka shoqëruar me dy “emoji” mu*i.

Ish-futbollisti portugez i përdor rrjetet e tij sociale si denoncim për të gjitha informacionet që nuk i pëlqejnë. Vetëm 15 ditë më parë, ai publikoi këtë si përgjigje ndaj një rubrike të një gazetari të “El País”: “Mendoj se ajo që ju shqetëson më shumë është se ai është i lirë, i pasur dhe një nga sportistët më të mirë të të gjitha kohërave. Ai nuk ka nevojë për klikime për të jetuar”, duke iu referuar Rafa Nadal.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit