Formacionet: Dortmund sërish mban në stol yllin, Rashicës i besohet sërish

23 Maj 2020
15:12
Eraldo Harlicaj

Bundesliga do të luajë javën e dytë të rikthimit pas pauzës së COVID-19. Borussia Dortmund e nisi mbarë duke fituar në ndeshjen e parë, ndërsa këtë herë luan kundër Wolfsburg në transfertë.

Jadon Sancho e nis nga stoli sfidën e tij ndaj Wolfsburg, ndërsa po ashtu dhe Sancho. Anglezi sërish nuk është në formacion, ndërsa nga stoli e nis dhe Emre Can dhe Mario Gotze.

Derbi i shqiptarëve Freiburg-Werder Bremen sheh vetëm Milot Rashicën si titullar. Sulmuesi i Kosovës e nis sërish nga minuta e parë, pavarësisht se është kritikuar shumë. Amir Abrashi do të jetë në stol për Freiburgun.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit