FRABOTTAAAAAAAAAA!!! “I preferuari” i Pirlos gjen golin e parë me Juventusin (VIDEO)

27 Janar 2021
21:23
Telesport

Më në fund… ka ardhur goli i parë me fanellën e Juventusit edhe për mbrojtësin e krahut të majtë, Frabotta, i ardhur nga skuadra U-23 dhe që është preferuar në disa ndeshje nga Andrea Pirlo gjatë këtij sezoni.

Futbollisti bardhezi ka goditur fort në hyrje të zonës duke e dërguar topin edhe me pak devijim në rrjetë dhe duke ccuar shifrat në 2-0 ndaj SPAL në Kupën e Italisë.

Në gjysmëfinale, duke qenë se tashmë rruga u shtrua, do të jetë Interi i Contes që eliminoi Milanin.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit