Goetze pranon gabimin e madh: S’duhej të kthehesha te Dortmund

18 Shtator 2020
16:58
Eraldo Harlicaj

Heroi i Gjermanisë në Kupën e Botës, Mario Gotze, është futbollist i lirë pas largimit nga Borussia Dortmund. Ai ende nuk ka gjetur një ekip të ri. “Nuk ka asgjë të re për t’u thënë në lidhje me zëra të tillë.

“Mund të them vetëm se kam shkëmbyer ide me disa trajnerë dhe klube gjatë javëve të fundit. Bundesliga ndodhet në Europë dhe kurrë nuk e kam thënë se dua të largohem nga Bundesliga, ka disa klube ambicioze në Gjermani.

“Rikthimi te Dortmundi? Në aspektin sportiv, më duhet të them se jam penduar. Fatkeqësisht, pas rikthimit tim, gjërat nuk shkuan siç e prisja kur lëviza në 2016”, – tha sulmuesi. =

Lajme të tjera

Lajmet e fundit