Grealish, ditëlindje njëzet mijë sterlina: ja ku e festoi

10 Shtator 2023
15:55
Denis Hakanaj
back button

Kur mendon për Jack Grealish, festimet e çmendura vijnë në mendje pas Triplete-s kundër Manchester City. Një verë e kaluar plot klube, festa dhe argëtim pasi fitoi gjithçka me anglezët.

Me pak fjalë, është e vështirë të mendosh, duke pasur parasysh videot dhe fotot e tij në rrjetet sociale, për diçka të qetë, por këtë herë ai vendosi të festojë ditëlindjen mes familjes dhe miqve në një fermë të izoluar për të pasur pak privatësi.

Sulmuesi i krahut i Citizens pagoi 20,000 £ për të marrë me qira një vilë luksoze me pesë yje në Lakes By Yoo, në Cotswolds.

Një shtëpizë private e vendosur në bregun e liqenit dhe e përbërë nga gjashtë dhoma gjumi si dhe aktivitete të ndryshme: spa, varkë për të lëvizur nga një breg në tjetrin, kajak, paddleboard dhe pishinë.

Një fundjavë e kaluar në qetësi absolute duke festuar 28 vjetorin duke ndarë një vend përrallor me njerëzit më të afërt.

Grealish i ka kaluar 28 vitet e tij larg fushës, sepse në fillim të sezonit ai pësoi një dëmtim në kofshë që e pengoi atë të grumbullohej me Anglinë për dy ndeshjet kundër Ukrainës dhe Skocisë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit