Guardiola paralajmëron yllin: Kjo gjë nuk ekziston

15 Tetor 2021
16:00
Denis Hakanaj

Raheem Sterling ka thënë se mund të largohet nga Manchester City, ndoshta edhe për të luajtur më shumë.

Në lidhje me këtë, Guardiola është përgjigjur në konferencë për shtyp:

“Disa lojtarë do të donin të luanin gjithmonë, por unë nuk mund t’ia garantoj. Nuk ekziston vendi i sigurt në formacion. Duhet të flasin në fushë, jo Raheem, të gjithë”, ka thënë trajneri spanjoll.

“Raheem është një lojtar i yni dhe shpresoj që të jetë një lojtar shumë i rëndësishëm për ne. Ajo që dua unë është që ai dhe në përgjithësi të gjithë të jenë të lumtur”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit