Hauge: Te Milan falë Haaland. Në Itali do të ndihej mirë

8 Prill 2021
16:24
Denis Hakanaj

Talenti i Milan-it, Jens Hauge, ka zbuluar një prapaskenë në lidhje me trajnsferimin e tij te kuqezinjtë.

“Kam folur shumë me Haaland, njihemi shumë mirë. Kishte shumë klube që interesoheshin për mua”, ka thënë 21-vjeçari për Sportmediaset.

“Më ka thënë se do të kishte qenë e vështirë, por se do të ndihesha mirë. Ai, në Itali? Mendoj se ka të gjitha cilësitë për të luajtur në Serinë A, do të ndihej mirë sepse është shumë i fortë dhe i shpejtë”.

Tifozët italianë mund të shfrenojnë fantazinë…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit