Hazard i papërmbajtshëm, shikoni si kërcen i rrethuar nga femrat në një klub nate (Pamjet)

29 Shtator 2022
15:00
Denis Hakanaj
back button

EDEN HAZARD ka shkuar në një klub nate për t’u çlodhur teksa ishte i grumbulluar me Belgjikën. Ylli i Real Madrid-it ishte kapiteni i Djajve të Kuq në ndeshjet e Nations League kundër Uellsit dhe Holandës.

Ai gjithashtu e shfrytëzoi kohën e tij larg Madridit dhe gruas së tij Natacha dhe katër fëmijëve për të festuar. Ai u pa në një klub nate duke kërcyer me vajza teksa kishte veshur një bluzë të zezë dhe kapele bejsbolli.

Hazard ka luftuar për më shumë minuta në Bernabeu këtë sezon, por ishte titullar në të dy ndeshjet e Belgjikës dhe ka laujtur shumë se një orë në të dyja sfidat.

Megjithatë, ai pranoi se është në një “situatë delikate” te Real Madrid përpara Kupës së Botës. “Ka pasur kohë të vështira sepse dua të luaj dhe nuk luaj. Ndihem mirë te Real Madrid, thjesht luaj më pak. Dhe kur luaj, luaj mirë. Është një situatë delikate sepse dua të luaj më shumë”.

Më pas ai shtoi: “Unë e di se çfarë mund të bëj kur luaj. Dua të luaj numrin maksimal të minutave dhe të shkoj në Kupën e Botës në formë”.

Por disa tifozë mendojnë se ditët më të mira të Hazard janë pas tij. Ish-ylli i Chelsea-t nuk ka arritur të luajë në Spanjë në nivelet që  ka treguar në Angli dhe kjo do të thotë se ai mund të ketë vështirësi për të siguruar një vend në kombëtaren e Belgjikës për Kupën e Botës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit