Incident i pakëndshëm për Lewandoswkin! Tronditet sulmuesi, i shkulin orën nga dora…

18 Gusht 2022
21:50
Telesport

Tronditje për ish-shënuesin e Bayernit, Robert Lewandowski (33 vhec) në Barcelonë! Mediat spanjolle raportojnë se futbollisti botëror është sulmuar dhunshëm në Spanjë. Megjithatë, me sa duket ai ishte i padëmtuar.

Sipas raportimeve, makina e tij u hap nga tre autorë të enjten përpara kompleksit të Barçës dhe ora e shtrenjtë luksoze (Patek Philippe, vlera 75,000 euro!) iu hoq nga kyçi i dorës. Superylli po firmoste autografe dhe ishte dukshëm i hutuar.

Hajdutët ikën, Lewandowski i ndoqi në makinë por nuk mundi t’i kapte. Më pas policia kapi një nga autorët. Ndërkombëtari polak kishte njoftuar vetë policinë. Si në një thriller: oficerët e policisë siguruan orën luksoze në një pemishte. Atje ajo supozohet se u varros në ngutje dhe ngutje dhe ndoshta duhet të merret më vonë.

Fillimisht u fol për një celular të vjedhur. Megjithatë, mesa duket kjo nuk është konfirmuar. Pas incidentit, Lewandowski mori pjesë në stërvitjen në grup për ndeshjen e së dielës në San Sebastian (22:00) si zakonisht.

Nuk është hera e parë që ndodhin incidente të trazuara para kompleksit të Barçës. Tifozët vazhdojnë të kërkojnë foto ose autografe, disa gjithashtu ofendojnë lojtarët si Frenkie de Jong (25) kohët e fundit.

Nga ana e tij, Robert Lewandowski ka mbetur shumë i impresionuar nga ky aksident, por është në gjendje të përsosur fizike pavarësisht frikës së madhe fillestare. Pak minuta pas aksidentit, dy makina Mossos d’Esquadra u shfaqën në Ciutat Esportiva, ku qëndruan për disa kohë dhe u përpoqën të sqaronin se si kishin ndodhur faktet.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit