Inter “fluturon” me Dzeko-n, përmbys Venezia-n dhe arratiset (Video)

22 Janar 2022
20:04
Denis Hakanaj
back button

Fitore në frymën e fundit për Inter-in.

Zikaltrit kanë mundur 2-1 me përmbysje Venezia-n në San Siro dhe tani kryesojnë renditjen me një avantazh prej pesë pikësh ndaj Milan-it.

Kanë qenë miqtë që kanë kaluar në avantazh me Henry në minutën e 19-të, por djemtë e Inzaghi-t kanë arritur të marrin tri pikët falë dy golave të shënuar në fundin e dy pjesëve të lojës me Barella-n (40′) dhe Dzeko-n (90′).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lajme të tjera

Lajmet e fundit