Inter, pasardhësi i Lautaro-s refuzon ofertën

29 Maj 2020
18:09
Denis Hakanaj

Sulmuesi i Arsenal-it, Alexandre Lacazette, ka refuzuar një ofertë nga Iner-i.

Sipas L’Equipe, zikaltrit kanë bërë një ofertë për francezin, të cilin e shikojnë si zëvendësuesin e mundshëm të Lautaro Martinez, i cili pritet të transferohet te Barcelona këtë verë.

Megjithatë, Lacazette ka informuar zikaltrit se nuk ka dëshirë të transferohet në Milano.

29-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2022 me Topçinjtë dhe nuk ka ndërmend të largohet në fund të sezonit.

Për sulmuesin interesohet edhe Atletico Madrid.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit