“Interi i bën dhuratë Contes, ylli argjentinas vjen në verë”, Tuttosport zbulon lajmin. “Por ka edhe shans tani nëse Eriksen…”

19 Janar 2021
17:01
Telesport

Një mbrëmje për të kujtuar Interin ajo e të dielës, pasi  mundi 2-0 Juventusin. Por, ndërkohë, drejtuesit janë duke studjuar merkaton edhe pse para nuk ka pas pandemisë dhe vështirësive të Suning që ka 4 rroga ende pa shlyer dhe disa komisione agjentësh e këste lojtarësh.

Sipas Tuttosport, goditja e parë për sezonin e ardhshëm do të jetë Rodrigo De Paul:

“Interi ka Rodrigo De Paul në duart e tyre. Marrëveshja – duke përjashtuar kataklizmat – do të bëhet në verë, por ka ende shpresë (deri më sot shumë e zbehtë) që të parashikohet koha e sesionit aktual të tregut”.

FAKTORI ERIKSEN – “Gjithçka kalon përmes Christian Eriksen: nëse danezi do të shitej, do të kishte vend për t’u mbyllur menjëherë me De Paul. Deri më sot, situata rreth mesfushorit mbetet e rrjedhshme: Martin Schoots, agjenti i tij, po mbledh sondazhe në Premier. Takimet janë të gjitha për një huazim (natyrisht me rrogë të paguar).

Inter Transfer Daily: De Paul | Valencia | Brazao| Benevento - Inter  Worldwide

Në mesin e klubeve, Tottenham ka dalë gjithashtu përpara për të cilën – për arsye edhe parimore – huazimi do të ishte domosdoshmërisht i rëndë, duke pasur parasysh fleksibilitetin e klubit londinez një vit më parë në mos heqjen e asnjë centi nga vlerësimi i 20 milion eurove për kartonin, pavarësisht Eriksen donte të largohej”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit