INTERI NUK NDALET | Pas Gosens, afron goditja tjetër e janarit! Inzaghi e njeh mirë sepse e ka shpëtuar disa herë…

27 Janar 2022
16:47
Telesport

Pas operacionit të Gosens me Atalantën, i cili tashmë ka arritur në fazën përfundimtare, klubi zikaltër dëshiron t’i japë Inzaghit edhe një sulmues të ri, pikërisht atë Caicedo që trajneri i Interit e njeh mirë.

Të dy në fakt punuan së bashku me Lazion duke marrë rezultate të shkëlqyera: 33 gola dhe 15 asistime në 137 paraqitje në biancoceleste për Caicedo nën drejtimin e Inzaghit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sky Sport (Italia) (@skysport)

Gjithashtu i frenuar nga disa probleme fizike, sulmuesi nuk ishte në gjendje të tregonte veten me fanellën e Genoas, klubi ku iu bashkua verën e kaluar: vetëm 9 paraqitje (276 minuta në fushë), 1 gol dhe tre asistime në numrat e tij në kampionat me kuqeblute.

Flitet per huazim 6 muaj.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit