Inzaghi sfidon mikun Pirlo: Nuk më befason Andrea, ditën kur firmosa te Milani agjenti e këshilloi…

27 Nëntor 2020
20:12
Telesport

Benevento-Juventus do të jetë gjithashtu ndeshja midis Filippo Inzaghi dhe Andrea Pirlo, për vite me radhë shokë ekipi në Milano dhe në ekipin kombëtar.

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, trajneri verdhekuq gjithashtu foli për këtë:

“Unë nuk jam i befasuar që Pirlo bën këtë punë, ne po flasim për një kampion i cili, si një lojtar, ka fituar gjithçka.

Ka pasur gjithmonë një marrëdhënie të rëndësishme, ne mbërritëm së bashku te Milani.

Mbaj mend që kishim të njëjtin agjent, Tullio Tinti, i cili e propozoi atë te kuqezinjtë ditën që unë firmosa. Ai nuk gjeti hapësirë teë Inter, ne bëmë gjëra të mëdha te Milani”

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit