“Ishte kapiteni im, lider i vërtetë”, Zidane ngre në qiell Conten

24 Nëntor 2020
19:22
Eraldo Harlicaj

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur në lidhje me marrëdhënien e tij me trajnerin Antonio Conte. Ata kanë qenë shokë skuadra te Juventusi, madje Conte ishte kapiteni i francezit.

“Ai ishte kapiteni im, një lider i vërtetë në fushë. Ai kam patur gjithmonë raporte të mira me Conten dhe ende vazhdoj të kem”, – tha Zidane i pyetur nga gazetarët.

Numri një i stolit të madrilenëve fitoi përballjen e parë me Interin, ndërsa është i dënuar për të fituar. Reali ka patur oshilacione në dy ndeshjet e para, pasi humbi me Shakhtarin dhe barazoi me gjermanët e M’Gladbach.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit