Jose Mourinho flet për Bale dhe Regulion! Elozhe edhe Tottenhamit

20 Shtator 2020
16:46
Telesport

Fitore me 5 gola dhe ende në pritje të Bale dhe Regulion.. Jose Mourinho, trajneri i Tottenham,  në konferencën për shtyp në fund të ndeshjes së fituar 5-2 kundër Southampton u shpreh: “Ndombele nuk u lëndua, por të gjithë e dimë se ai nuk është në gjendjen fizike më të mirë të mundshme”.

Trajneri portugez foli gjithashtu për merkaton e transferimeve të “Spurs”: “Gareth Bale është sigurisht një nga lojtarët më të mirë në Evropë, ndërsa Reguilon vjen nga një sezon i jashtëzakonshëm, unë jam shumë i lumtur që i kam të dy në ekip. Dele Alli nuk ka nevojë të sakrifikohet. Dua një ekip të ekuilibruar: në futboll duhen shumë enigma për të formuar një formacion, unë nuk dal nga ekuilibri në merkato, por vetëm mund të them se ishin tetë që munguan këtë ndeshje. Ata të gjithë u stërvitën veçmas në mëngjes sepse janë pjesë e një grup “.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit