Juventus dhe Newcastle janë gati, ylli i Premier ndërron menaxherin për t’u arratisur

26 Tetor 2021
16:30
Denis Hakanaj

Donny van de Beek ka vendosur të ndërrojë menaxher me synimin për t’u arratisur nga United në merkaton e dimrit.

Mesfushori 24-vjeçar, i transferuar nga Ajax tek United në gushtin e 2020-ës për 35 milionë sterlina, nuk ka arritur të sigurojë një vend të rëndësishëm në ekip.

Sipas Metro, holandezi është ndarë nga Guido Albers dhe tani ndiqet nga Ali Dursun (HCM Sports Management), që kujdeset edhe për interesat e Frenkie de Jong, mik dhe ish-shok skuadre i Van de Beek.

Everton, Juventus dhe Newcastle po e monitorojnë situatën dhe United nuk do të ishte kundër shitjes.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit