Kaka i habit të gjithë, zgjedh mes Messit dhe Ronaldos!

3 Prill 2020
22:05
Eraldo Harlicaj

Legjenda e futbollit Kaka ka komentuar dhe ka bërë dallimin ndërmjet Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit. Futbollisti brazilian beson se lojtari argjentinas është më lart se portugezi. 

“Cristiano Ronaldo është një makinë. Nuk është vetëm për faktin se është i fortë, potent dhe i shpejtë, por se është shumë i fortë psikologjikisht. Ai gjithmonë do të fitojë dhe të jetë më i miri. 

“Për mua kjo është një ndër gjërat e jashtëzakonshme të tij. Kam luajtur me të te skuadra e Real Madridit dhe mund të them se është i jashtëzakonshë, por unë jam për Lionel Messin”, – tha Kaka.  

Lajme të tjera

Lajmet e fundit