“Këpuca e Artë” e Champions-it, Lewandoski i pakapshëm (lista)

13 Gusht 2020
8:17
Alfred Lleshi

Sezoni 2019-2020 i Ligës së Kampionëve zhvilloi mbrëmë ndeshjen e parë cerekfinale. PSG mposhti me përmbysje dramatike, në tri minutat e fundit, Atalantën, dhe shkon në gjysmëfinale. Vec trofeut të kompeticionit, luftohet edhe për “Këpucën e Artë”, ku Robert Lewandowski duket i sigurt në këtë drejtim. Më poshtë po ju njohim me listën e golashënuesve më të mirë të Champions-it në edicionin që vijon:

FUTBOLLISTI SKUADRA GOLA
Lewandowski Bayern Munich 13
Haaland Borussia Dortmund 10
Benzema Real Madrid 6
Sterling Manchester City 6
Kane Tottenham 6
Gnabry Bayern Munich 6
Mertens Napoli 6
Depay Lyon 6
Icardi PSG 5
Ilicic Atalanta 5
Gabriel Jesus Manchester City 6
Lautaro Martinez Inter 5
Mbappè PSG 5
Son Tottenham 5
Cristiano Ronaldo Juventus 4

Lajme të tjera

Lajmet e fundit