Kualifikim historik, Nagelsmann thumbon Simeonen!

14 Gusht 2020
0:11
Eraldo Harlicaj

Udhëtimi i Leipzig në Champions League vazhdon, duke mposhtur Atletico Madrid 2-1.  Në fund të ndeshjes, trajneri gjerman Julian Nagelsmann foli për Sky Sport: “Ishte e vërtetë që ne ishim me fat në golin e dytë, por gjithashtu ishim të saktë në krijimin e hapësirës së duhur. Mund të presësh gjithçka në Ligën e Kampionëve, por duhet të kemi ide të qarta për atë që dëshirojmë të krijojmë dhe ne i kemi ato”.

“Gjysma jonë e parë ishte pozitive, ndërsa në gjysmën e dytë ne ishim jo aq mirë. Futbolli ynë sulmues bëri ndryshimin, Atletico nuk krijoi shumë dhe mendoi më shumë të mbrohej, çka na bëri që të mos merakoseshim për mbrojtjen…”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit