“Kush është ai? Një këngëtar?”: deklarata e pabesueshme e Luis Enrique për yllin e Serisë A

29 Shkurt 2024
16:00
Denis Hakanaj
back button

“Çfarë mendoj unë për Leaon? Kush është ai? Një këngëtar? Jo, po bëj shaka, e di kush është ai, por nuk po flas për lojtarët që nuk i përkasin klubit tim.

“Unë thjesht e di që nëse gjithçka shkon mirë, sezonin e ardhshëm do të kemi një ekip më të mirë se këtë vit, në çdo aspekt, sulmues, mbrojtës, taktik, nuk kam asnjë dyshim për këtë”.

Luis Enrique shmang zërat e merkatos, por qetëson tifozët e Paris Saint Germain për shkak të largimit të Mbappe:

“Luis Campos dhe unë flasim çdo ditë për të tashmen dhe të ardhmen e ekipit. Ajo që bëj si trajner është të përpiqem të marr maksimumin nga të gjithë lojtarët. Ajo që kërkoj gjithmonë është interesi më i mirë i ekipit”.

“Mbappe u zëvendësua në minutën e 65-të? E heq Kylian kur mendoj se është e përshtatshme. Është një reagim instinktiv pas ndeshjes. Por ky është realiteti, edhe nëse njerëzit mund ta interpretojnë atë.

“E rëndësishme për mua është të kem qetësinë për të kërkuar zgjidhjet më të mira për ekipin në çdo kohë. Ajo që ka gjithmonë rëndësi është e tashmja dhe e ardhmja e afërt.

“Mbappe në kohën e tij në Monaco? Ai ishte shumë i ri. Dikush e kuptoi shakanë time. Nuk e mbaj shumë mend te Monaco, por e di që ka bërë mirë”, ka shtuar Luis Enrique.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit