Kvara “peshkon” Dest, ish-lojtari i Inter-it nuk fal (Pamjet)

18 Shtator 2022
22:07
Denis Hakanaj

Super ndeshja e javës së shtatë të kampionatit Italian mes Milan-it dhe Napoli-t është zhbllokuar në minutën e 55-të.

Kvaratskhelia ka kaluar me lehtësi Dest në zonën e rreptësisë me lojtarin e Milan-it që i ka shkaktuar faull në tetnativën për të larguar topin.

Fillimisht arbitri ka dhënë  goditje nga këndi, por ka ndryshuar vendim dhe ka dhënë penallti pas ndërhyrjes së VAR-it.

Te pika e bardhë është paraqitur ish-lojtari i Inter-it, i cili nuk ka gabuar dhe ka mposhtur me lehtë portierin e kuqezinjve Maignan.

MILAN-NAPOLI PENALLTIA E POLITANO

Lajme të tjera

Lajmet e fundit