LAJMI I FUNDIT: Lewandowski duhet të operohet. Kohët e rikuperimit

5 Nëntor 2019
12:16

Pas shkarkimit të Niko Kovac, një lajm tjetër i keq për Bayern Munich. Sulmuesi kryesor dhe bomberi i skuadrës, Robert Lewandowski, do të duhet të operohet rrëzë kofshës për të shëruar një problem fizik që e përndjek prej kohësh. Bomberi do të futet menjëherë në sallë operacioni që këtë fundjavë që vjen, duke përfituar më pas nga koha e kombëtareve dhe rikuperimi brenda 10 ditësh.

Lewandowski do të luajë edhe sfidën ndaj Borussia Dortmund dhe më pas do të shtrohet. Polaku ka shënuar deri tani 20 gola në 16 ndeshje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit