“Lampard Out” që në ndeshjen e parë të Chelsea!

11 Korrik 2019
14:44

Chelsea është zhvendosur në Dublin të Irlandës  për të zhvilluar fazën përgatitore dhe të enjten zhvilluan një ndeshje miqësore ndaj skuadrës së Boemians, që përfundoi në barazim 1-1.

Michy Batshuayi shënoi që në minutën 8’, por në fund skuadra vendase barazoi shifrat. Në këtë test Lampard kishte më shumë lojtarë të rinj, ku në formacion spikatën emrat e Bakayoko, Sterling, Pedro, Azpilicueta, Batshuayi dhe Drinkwater.

Menjëherë pas kësaj ndeshje, në Tëitter ka nisur një fushatë me hashtag kur kërkojnë largimin e Frank Lampard, që në testin e tij të parë, ku nuk arriti të fitonte. Në Mbretërinë e Bashkuar, ky hashtag u rendit i gjashti si më i përdoruri, edhe pse një pjesë e madhe e tifozëve e kanë përdorur me ironi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit