Leipzig fiton dhe shkon 2 pikë larg Bayern, Sabitzer realizon golin e vitit (Video)

21 Shkurt 2021
17:26
Denis Hakanaj

Leipzig ka mundur 3-0 Hertha Berlin dhe ka shkuar vetëm dy pikë larg Bayern Munich në renditjen e Bundesliga-s.

Protagonisti i sfidës së luajtur në Olympiastadion ka qenë Sabitzer.

Austriaku ka zhbllokuar sfidën me një gol të çmendur në minutën e 28-të.

Mukiele (71′) dhe Orban (84′) kanë shënuar dy golat e tjerë për ekipin e Nagelsmann.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit