Leo Messi jep njoftimin që asnjë tifoz nuk e priste! “Tani kam pak frikë…”

12 Qershor 2024
20:45
Telesport
back button

Leo Messi ka zbuluar vendimin për të ardhmen e tij. Edhe pse karta e tij e identitetit është e qartë, kampioni argjentinas duket se synon të mos tërhiqet menjëherë… Duke folur për ESPN përpara debutimit të Argjentinës në Copa America, “pleshti” bëri një pasqyrë të karrierës së tij.

Më poshtë është një fragment i fjalimit të tij: “Mendoj se Inter Miami do të jetë klubi i fundit i karrierës sime. Nuk jam ende gati të largohem nga futbolli. Këtë e kam bërë gjatë gjithë jetës sime, më pëlqen të luaj futboll, më pëlqen të stërvitem, përditshmëria, ndeshjet.

Gjithmonë ka një frika se çdo gjë do të marrë fund, apo jo, ishte një hap i vështirë për t’u larguar nga Evropa. Unë jam i vetëdijshëm se kam mbetur pak, por kam fatin që kam shokë dhe miq në ekipin kombëtar, ku kam shumë miq. E di qe kur të mos luaj më, do të më mungojnë.”

Me kontratën e tij me MLS që zgjat deri në dhjetor 2025, duket se lë të kuptohet për një afat kohor të mundshëm të terheqjes. Si i tillë, kthimi ikonik i argjentinasit në Barcelonë është i përjashtuar tashmë. Mundësia e vetme për të parë përsëri Messin në ngjyrat Blaugrana do të ishte në një lojë nderuese për të në Camp Nou.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit