Lojtari i javës në Champions, talenti shkruan historinë!

8 Nëntor 2019
16:31

UEFA ka zgjedhur lojtarin e javës së katërt të fazës së grupeve, ku fitues i çmimit është shpallur Rodrygo Goes. Braziliani ka shkruar historinë, teksa është shndërruar në lojtarin më të ri në historinë e Champions League që fiton këtë çmim.

Rodrygo shënoi në sfidën ndaj Galatasaray, plot tre gola, si dhe dhuroi një asist për Karim Benzema, duke qenë padyshim protagonisti kryesor i Realit të tij.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit