Lucas Mouroa “zbulon” gruan falë Zuckerberg: mesazhi që çmendi internetin

5 Tetor 2021
17:43
Denis Hakanaj

Lucas Moura është bërë viral në internet edhe kur rrjetet kryesore sociale kanë dalë jashtë funksionit.

Këtë të hënë, Facebook, Whatsapp dhe Instagram janë bllokuar dhe përdoruesit janë transferuar te mjeti i vetëm i komunikimit që ka qenë online: Twitter.

Mes tyre ka qenë edhe futbollisti i Tottenham, i cili, në pamundësi për të përdorur mediat e Zuckerberg, ka vendosur të bëjë disa postime argëtuese në Twitter.

Një nga këto mesazhe ka çmendur popullin e internetit.

“Me Instagram dhe Whatsapp që nuk funksionojnë, kam arritur të flas pak me gruan time. Një person shumë i bukur…”, ka shkruar Lucas Moura me ironi.

Një deklaratë që ka marrë qindra mijëra like.

Me pak fjalë, orët e kaluara pa Facebook, Instagram dhe Ëhatsapp, kanë sjellë edhe diçka pozitive.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit