MALMO KAMPION SUEDIE | Pushtimi i fushës kapet me dron. Fantastike (VIDEO)

6 Dhjetor 2021
0:18
Telesport

Kundërshtari i Juventusit të mërkurën në Champions League, Malmoe nuk shkëlqeu pasditen suedeze, duke barazuar në shtëpi ndaj Halmstad, i treti nga fundi në renditje, por pikë e fituar mjafton për fitoren e kampionatit.

Skuadra bardheblu triumfoi falë 59 pikëve të grumbulluara, po aq sa i dyti në renditjen e AIK-ut, të penalizuar nga përplasjet direkte në favor të ish-skuadres se Ibrahimovic.

Për Malmoe është kampionati i 22-të i fituar dhe i dyti radhazi.

Pushtimi i pabesueshëm i fushës nga tifozët e Malmö-s pas bilbilit të trefishtë që shënon fundin e sezonit.

Ekipi është përfshirë nga një turmë e ngazëllyer që gjithashtu vringëllon flamuj dhe bomba tymuese dhe policia duhet të ndërhyjë për të frenuar turmën.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit