Marrëveshje totale, mbrojtësi i Realit te Tottenham për 30 milionë euro

16 Shtator 2020
13:39
Alfred Lleshi

Real Madridi dhe Tottenham kanë arritur marrëveshje totale për kalimin e Sergio Reguilon në Premier League. Gazeta “Marca” e raporton këtë, duke shpjeguar se për mbrojtësin 23-vjeçar spanjoll, klubi anglez do të paguajë 30 milionë euro. Për zyrtarizimin e transferimit, i cili mund të mbërrijë nesër, priten vetëm ekzaminimet mjekësore të lojtarit. Reguilon është i gatshëm të transferohet te “Spurs”, edhe pse u tha se ishte afër Manchester United.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit