Mbappe “tërhiqet”: “Ata janë legjenda, nuk krahasohet dot fare. Por, tani kam mundësi që…”

30 Nëntor 2021
0:02
Telesport

Vendi i 9-të në natën e Topit të Artë, Kylian Mbappé u thirr në skenë për të shpërblyer Alexa Putellas, fituese e Topit të Artë për femra.

Këto kane qene deklaratat e tij: “Nuk mund ta krahasoj veten me lojtarë si Messi apo Ronaldo, ata janë legjenda. Të krahasohesh me emrat e tyre është e pabesueshme. Tani kam mundësinë të luaj me Leon dhe kjo mund të jetë vetëm një kënaqësi.

Olimpiada? E kam ëndërruar gjithmonë. Ta bësh në shtëpi do të ishte një ëndërr”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit