“Messi vendos në janar”, – kandidati për presidenti i Barces shpreh frikën e tij

11 Korrik 2020
16:16
Eraldo Harlicaj

Kandidati për presidenti i Barcelones, Victor Font, ka folur për të ardhmen e Lionel Messit. Ai e ka pranuar në një intervistë për Ole se Messi mund të largohet, por kjo do të kuptohet vetëm në janarin e 2021.

“Nuk kemi informacione të sakta për të ardhmen e Messit. Klubi nuk është merakosur se bisedimet për rinovim janë ngrirë sepse mendojnë se ne do ta shijojmë për gjatë te Barcelona.

“Ne do ta kuptojmë shpejt nëse është e vërtetë ose jo, në janarin e ardhshëm, Leo do të jetë i lirë të negociojë me çdo klub. Marrëveshja ndërmjet Messit dhe Barcelonës duhet të ishte mbyllur më parë, përndryshe do të jemi në situata shumë të vështira”, – tha ai.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit