Milan, zëvendësuesi i Kessie mund të vijë nga Inter. Nisin kontaktet me lojtarin

9 Tetor 2021
20:25
Denis Hakanaj

Milan ka kthyer sytë nga Marcelo Brozovic, kontrata e të cilit me Inter skadon në qershorin e 2022-shit.

Sipas Corriere dello Sport, klubi kuqezi në javët e kaluara ka nisur kontaktet me përfaqësuesit e me sfushorit kroat.

Javën e ardhshme, Marotta dhe Ausilio do të takohen me babanë e lojtarit për rinovimin.

Milan, në pritje të Kessie, po e ndjek situatën me kujdes.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit