MILANI AFROHET ME DY GODITJET E PARA! Vijnë Nga Premier dhe Bundesliga

18 Maj 2023
18:19
Telesport
back button

Milani po përgatitet të përjetojë një merkato transferimi me intensitet të lartë. Djalli ka nevojë për përforcime, nga mesfusha e lart. Prioriteti vazhdon të jetë blerja e një sulmuesi të ri që mund të bëjë diferencën.

Kuqezinjve u mungonin golat dhe kur Rafael Leão dhe Olivier Giroud luftuan për të gjetur objektivin, gjithçka u ndërlikua përgjakshëm. Paolo Maldini dhe Frederic Massara po kërkojnë kështu merkato në kërkim të emrit të duhur.

Sidoqoftë, vera do të jetë shumë e gjatë. Milani e di se nuk mund të gabojë me nënshkrimin e sulmuesit dhe ka shumë të ngjarë të marrë gjithë kohën që u nevojitet. Gjuajtjet e para mund të arrinin kështu në mesfushë.

Me dëmtimin e Ismael Bennacer që do ta ketë për të paktën gjashtë muaj, është e pashmangshme ndërhyrja për të mos hyrë menjëherë në telashe sezonin e ardhshëm. Për më tepër, duhet të blihet trashëgimtari i Franck Kessie, i cili nuk është zëvendësuar kurrë. Kështu pritet një goditje e dyfishtë.

Konfirmimi vjen nga Carlo Pellegatti, i cili mëngjesin e sotëm është shprehur në kanalin e tij në YouTube si më poshtë: “Milani synonte të nënshkruante me një mesfushor të stilit Kessie dhe e identifikoi atë në Ruben Loftus Cheek duke pasur parasysh marrëdhëniet e shkëlqyera me Chelsean. Është një pistë e kalueshme, kushton rreth 25 milionë, është një hipotezë shumë e besueshme”.

Jo vetëm Loftus-Cheek – Ka, megjithatë, një futbollist tjetër, i cili është bërë aktual sepse është i mirë sepse do të vinte pa kosto dhe sepse tani është një domosdoshmëri prioritare, pas dëmtimit të Ismael Bennacer – vazhdon Pellegatti – Afrimet e Loftus Cheek dhe Kamada është e mundur sepse ato kanë karakteristika të ndryshme.

Japonezi është një regjisor, ai është një krijues lojërash. Mund të them se Milani e ka të vështirë të krijojë lojën… Unë përgjithësisht preferoj Bennacer pranë Tonalit, me Krunic përpara. Kamada mund të jetë zëvendësuesi i algjerianit, duke dhënë cilësi dhe sasi në mesfushë.

Me japonezin, Cheek, Bennacer, Tonali, Krunic dhe më në fund keni lojtarë që mund të sjellin rotacion dhe freski. Milani do të ndërtohet për të qenë konkurrues në dy gara, na duhen më shumë titullarë. Kamada mund të jetë nënshkrimi i parë, ai dëshiron Milanin dhe Maldini e pëlqen këtë. Prandaj Djalli mund të fillojë nga mesfusha.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit