Milani totalisht i përhumbur, Lazio i realizon dy gola në 45′ e para (PAMJET)

24 Janar 2023
21:39
Telesport

Vazhdon kriza e Milanit dhe duket se skuadra kampione e Italise ka humbur soliditetin dhe sigurite. Lazio-Milan eshte mbyllur 2-0 per ekipin e Sarrit ne 45′ e para ne nje ndeshje kue bardhekalterit kane dominuar kuqezinjte me raste dhe loje.

Lazio ka ndëshkuar Milanin pas vetëm 4 minutash lojë falë golit të Milinkovic-Savic. Mesfushori realizoi lehtësisht brenda zonës duke shfrytëzuar mjaf mirë një top të Zaccagni. Nje mbrojtje ne gjume ajo kuqezi.

GOLI I LAZIOS – VIDEO

Milani qe humb edhe Tomorin per demtim dhe futet Kjaer ne vend te tij. E megjithate, eshte Lazio ajo qe krijon loje dhe dominon kurse Milani duket totalisht i perhumbur aq sa pasi Lazio i afrohet golit te dyte per pak, e gjen ate me vone me Zaccagni pas nje topi te kthyer nga shtylla ne kembet e tij.

Milani qe eshte ne veshtiresi dhe Lazio qe provon te mbylle sfiden por pjesa e pare mbyllet keshtu me vetem dy goditje ne porte te kuqezinvje dhe te lehta per portierin Provedel.

GOLI I ZACCAGNI – VIDEO

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit