Moment prekës! Zinchenko vesh trofeun e Premier me flamurin e Ukrainës – PAMJET

23 Maj 2022
19:54
Telesport

Manchester City fitoi titullijn kampion dje teksa mundi Aston Villa me permbysje! Për Oleksandr Zinchenko, festa e fitimit të Premierligës pati momente kontradiktore, sepse vendi i tij është në një luftë që pakkush e kupton, kundër Rusisë.

Ukrainasi, i lumtur sepse në një ndeshje të vështirë, në të cilën duhej të kapërcenin një humbje 0-2 për të fituar 3-2 dhe kështu të ngrinin titullin, mund të shihej duke u shpërthyer në lot dhe nuk është më kot…

Kjo sepse tani kombi i tij është në një konflikt që ka lënë shumë të vdekur, miliona humbje materiale, por edhe dëbim të një numri të mirë të popullsisë. Dhe gjesti për të treguar krenarinë që ndjen për vendin e tij ishte të veshë flamurin ukrainas në trofeun që i akrediton ata si kampionë 2021-2022.

Padyshim që ky do të jetë një nga eventet sportive më të njohura të fundjavës, sepse në fund të fundit sporti dhe futbolli nuk i kuptojnë çështjet e luftës. Lojtari ra në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale me këtë gjest, duke shkaktuar emocione te tifozët e futbollit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit