Mourinho filmon veten duke parë Inter-Roma në TV nga një furgon jashtë San Siro-s: “Kemi b*le të mëdha”

2 Tetor 2022
0:02
Telesport

Ndërsa Inter dhe Simone Inzaghi po lëpijnë plagët e tyre pas humbjes së dytë radhazi në kampionat, Roma e gëzon atë duke rinisur dy javë pas humbjes në shtëpi me Atalanta: verdhekuqte ngjiten në vendin e katërt provizor në renditje, katër pikë prapa Napolit lider.

2-1 në San Siro me golat e Dybala dhe Smalling është një ilaç për Roma-n që del mirë nga pushimi për ekipet kombëtare. Një fitore, shkalla e vështirësisë së së cilës u shtua edhe më shumë nga mungesa në pankinë e José Mourinhos, i cili u skualifikua për një raund nga gjyqtari sportiv për “hyrje të paligjshme në fushë duke u grindur kundër një lojtari të ekipit kundërshtar” në ndeshjen e humbur ndaj Atalanta në Olimpico.

Prandaj skuadra u drejtua në Meazza nga trajneri i dytë i Giallorossi Salvatore Foti, siç ndodhi tashmë në rrethana të ngjashme sezonin e kaluar. Mendohej se portugezi do ta kishte parë ndeshjen nga një dhome private në stadiumin milanez por në vend të kësaj Mourinho nuk hyri realisht në stadium, duke mbetur i vetëm në një furgon jashtë, padyshim i pajisur mirë për të ndjekur ndeshjen në TV dhe për të komunikuar me Fotin pa u shqetësuar e pa u inkuadruar.

Ka qenë vetë Special One që ka treguar se ku ishte ‘fshirë’ për të parë ndeshjen, duke postuar pas fishkëllimës së fundit disa histori në Instagram ku shfaqeshin ai dhe televizori me pamje të ndeshjes.

Në veçanti, në përballjen e fuqishme të Abrahamit dhe Camarës mbi Lautaro në ndeshjen finale, e postuar çuditërisht nga Mourinho për të simbolizuar forcën e lojtarëve të tij, trajneri portugez dëgjohet duke bërtitur:

“Djem të mirë, b*le të mëdha, të mëdha”. . Në videon e fundit të publikuar më pas shihet Special duke brohoritur në fund të garës së bashku me dy bashkëpunëtorë. Këtë herë Mou shmangu përshëndetjen nostalgjike të ngrohtë të tifozëve të tij të vjetër zikalter: definitivisht nuk gaboi.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit