Nga Monako në Shqipëri | Francesco Totti ka një kërkesë të bukur për finalen në Tiranë!

24 Maj 2022
22:50
Telesport

Francesco Totti nuk ndalet për asnjë moment. Dje ishte në San Siro për ndeshjen e bamirësisë të organizuar nga Eto’o, sot në Monako për një event me kombëtaren dhe nesër do të jetë në Tiranë për finalen e Konferencës së Ligës ndërmjet Romës dhe Feyenoord.

Mbrëmjen e sotme ish-kapiteni i Giallorossi ishte protagonist në edicionin e 29-të të “World Stars Football Match” në prag të F1 GP në Monako më 29 maj. Të gjitha të ardhurat nga loja do t’i dhurohen Fondacionit Star Team for Children. Totti nuk luajti sepse kishte një dëmtim të vogël në ndeshjen e djeshme…

Por nesër do të fluturojë drejt Tiranës për të brohoritur ekipin e tij në finalen e Ligës së Konferencës: “Jam i tensionuar për Tiranën, do të kisha dashur ta luaja, të gjithë do të donin. Pilotët? Më në fund mund t’i shoh drejtpërdrejt, nëse ata dinë të lëvizin në drejtkëndëshin e gjelbër.

Unë jam një tifoz i madh i Ferrarit, shpresoj se ky është viti i duhur. Këshilla për Leclerc dhe Sainz? Ata dinë të lëvizin, nuk kane nevoje per keshillat e mia”. Legjenda e Italise do te takohet neser edhe me dy legjenda te tjera si Rud Guulit dhe Luis Figo.

Totti konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë italianë të të gjitha kohërave si dhe ndër më të fortët e brezit të tij në botë, gjatë karrierës së tij profesionale ai gjithmonë ka luajtur për Roma , një ekip i të cilit ai ishte kapiten nga 1998 deri në 2017, për një rekord total prej 19 sezonesh, duke fituar një kampionat (2000-2001), dy Superkupa të Italisë (2001 dhe 2007) dhe dy Kupa të Italisë (2006- 2007 dhe 2007-2008).

Lajme të tjera

Lajmet e fundit