Nga psikologu te statistika e pamëshirshme, vjeshta e vështirë e CR7

29 Shtator 2022
8:45
Denis Hakanaj

Vjeshta e CR7 mes psikologut dhe mungesës së ndikimit në fushë. Në fund të ndeshjes kundër Spanjës, kampioni portugez përsëriti gjestin e bërë ndaj Serbisë.

Ai hoqi shiritin e kapitenit dhe e hodhi në fushë. Një gjest zhgënjimi i filmuar nga kamerat dhe i rrëfyer nga AS dhe një A Bola, që ka zbuluar edhe disa detaje lidhur me periudhën e komplikuar të përjetuar nga futbollisti i United.

PSIKOLOG

A Bola analizoi aspektin e stërvitjes. Në Portugali kujtojnë se Jordan Peterson foli për një intervistë që kishte bërë me Cristiano Ronaldo-n, që daton në fillim të shtatorit kur portugezi donte të analizonte me të problemet që po e mundonin.

“Ronaldo më ftoi të shkoja tek ai. Ai më tha se kishte probleme. Dhe se një nga librat e mi e kishte ndihmuar. Shkova në shtëpinë e tij dhe biseduam për disa orë. Ai më tregoi të gjitha pajisjet që përdor për të qenë në formë.

“Kemi folur kryesisht për atë që ai dëshironte për të ardhmen dhe disa nga pengesat me të cilat po përballet aktualisht. Kemi zhvilluar një bisedë për këto tema”.

PERFORMANCA

Bisedë që nuk është përkthyer, deri më tani, në përfitime të veçanta në fushë edhe për shkak mungesës së aktivizimit nga Ten Hag. Ronaldo ka luajtur 378 minuta për United këtë sezon dhe ka shënuar një gol.

Kundër Spanjës pati dy raste, por nuk i shfrytëzoi. Pas golit të Morata-s dhe fërshëllimës së trefishtë të Orsato-s, ai përsëriti gjestin e bërë në Beograd. Këtë herë, megjithatë, përgjegjësia nuk është një gabim i drejtorit të garës.

Dhe numrat e konfirmojnë këtë. Të dhënat e Olocipit në lidhje me ndeshjen e luajtur në Braga konfirmojnë se portugezi ka përjetuar një natë për t’u harruar.

-0,18 vlera e grumbulluar në raport me minutat e luajtura. Me fjalë të tjera, ai ishte lojtari që penalizoi më shumë skuadrën e tij nga të gjithë ata që dolën në fushë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit